Newsletter - dołącz do naszej roślinnej rodziny
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Co miesiąc losujemy kupon o wartości 500 PLN na zakupy w naszym sklepie.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności

Maranta leuconeura (Fascinator Tricolor) - uprawa i pielęgnacja

Maranta leuconeura to roślina, która zachwyca niejednego miłośnika kwiatów doniczkowych. Zastanawiasz się nad zakupem tej oryginalnej rośliny? Szukasz informacji, czy roślina jest wymagająca i czy podołasz uprawie? Poniżej zebraliśmy niezbędną wiedzę potrzebną do prawidłowej opieki nad tą piękną i dostojną rośliną.

Maranta leuconeura Fascinator Tricolor – opis rośliny doniczkowej

Maranta leuconeura

Maranta leuconeura Fascinator Tricolor to roślina tropikalna, która pochodzi z odległej Ameryki Środkowej i preferuje temperaturę od 15-28oC. Jej ozdobą są spektakularne, sporej wielkości jajowate liście, które sięgają 30cm wysokości i są wielobarwne – od spodu bordowe, a z wierzchu w dwóch kolorach zieleni z widocznymi, czerwonymi żyłkami, które stanowią ciekawy kontrast. Dobrze pielęgnowana, wypuszcza drobne kwiaty. Te spektakularne, magiczne barwy zachwycają niemal wszystkich. Jeśli chciałbyś mieć w domu taką roślinę, ale nie wiesz czy podołasz, mamy dla Ciebie dobrą informację. Maranty są stosunkowo proste w pielęgnacji przy zapewnieniu im odpowiednich warunków. Dla miłośników czworonogów ważne może okazać się to, że jest rośliną bezpieczną dla zwierząt.

Maranta leuconeura Fascinator Tricolor – jak wybrać odpowiednie miejsce?

Maranta leuconeura Fascinator Tricolor lubi jasne miejsca i dużo światła. Jednak największym błędem jaki możesz popełnić, to wystawienie jej na bezpośrednią, silną działalność promieni słonecznych. Mogą wystąpić u niej wówczas brązowe plamy na liściach. Maranta leuconeura Fascinator Tricolor najlepiej czuje się w głębi bardzo słonecznego pomieszczenia lub na wschodnim oknie mieszkania. Co ciekawe, maranta, w zależności od światła, delikatnie zwija i rozkłada liście. Jeśli śpisz płytkim snem, lepiej nie umieszczaj jej w sypialni, szelest może przeszkadzać. Maranta leuconera Fascinator Tricolor nie rozrasta się za bardzo, więc nie potrzebuje dużej przestrzeni wokół.

Maranta leuconeura Fascinator Tricolor – podlewanie i wilgotność powietrza

Maranta leuconeura Fascinator Tricolor

Maranta leuconeura Fascinator Tricolor lubi wilgoć, ale nie należy przesadzać z wodą. Podlewaj ją często, ale dopiero wówczas, gdy wierzchnia warstwa ziemi będzie sucha. Nastąpi to zazwyczaj po ok. 5 dniach od ostatniego podlewania, ale jest to zależne od pory roku. Ponadto latem dobrze jest zraszać marantę nawet codziennie, a w okresie jesienno-zimowym ograniczyć się do jednego razu w tygodniu.

Marata leuconeura Fascinator Tricolor - przesadzanie

Maranta leuconeura Fascinator tricolor to roślina łatwa i idealna nawet dla początkujących fanów roślin. Młoda roślinę dobrze, która jeszcze nie osiągnęła oczekiwanych rozmiarów, powinniśmy przesadzić raz w roku. Wybierzmy w tym celu doniczkę o około 5cm większej średnicy od aktualnej. Dobrze jest, by na dnie doniczki wysypać kamyczki, które będą stanowić idealny drenaż odprowadzający wilgoć. Maranty można przesadzić do ziemi uniwersalnej, ale najlepiej będą rosnąc w kwaśnej (idealne pH: 5,5-6,0), dobrze przepuszczalnej glebie bogatej w składniki odżywcze. Idealne byłoby użyć mieszanki na bazie torfu.

Maranta leuconeura Fascinator Tricolor – nawożenie

Maranta leuconeura Fascinator Tricolor powinna być nawożona od wiosny do jesieni w odstępach co dwa tygodnie, aby pobudzić jej wzrost i pomóc zachować intensywne, piękne kolory. Najlepszy będzie zrównoważony, zwykły nawóz do roślin doniczkowych. Nawóz należy rozpuścić w wodzie w odpowiednich proporcjach, a następnie podlać roślinę.

maranta

roślina maranta

maranta roślina

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl